środa, 16 listopada 2022, 12:06

Relacja ze spotkania przywódców państw należących do NATO i G-7 przy okazji szczytu G-20 na Bali

Relacja ze spotkania 16 listopada 2022 Bali Przywódcy Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Niderlandów, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Włoch i Zjednoczonego Królestwa spotkali si

Relacja ze spotkania

16 listopada 2022

Bali

Przywódcy Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanady, Niderlandów, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Włoch i Zjednoczonego Królestwa spotkali się dziś przy okazji szczytu G-20 na Bali i wydali następujące oświadczenie:

Potępiamy barbarzyńskie wtorkowe ataki rakietowe Rosji na ukraińskie miasta i obiekty infrastruktury cywilnej.

Przedmiotem naszych rozmów była również eksplozja, która miała miejsce we wschodniej Polsce przy granicy z Ukrainą. Oferujemy Polsce pełne wsparcie i pomoc w prowadzonym przez nią dochodzeniu. Uzgodniliśmy, że pozostaniemy w bliskim kontakcie, aby określić odpowiednie kolejne kroki stosownie do przebiegu tego dochodzenia.

Potwierdzamy nasze stałe wsparcie dla Ukrainy i narodu ukraińskiego w obliczu trwającej rosyjskiej agresji, a także naszą ciągłą gotowość do pociągnięcia Rosji do odpowiedzialności za jej bezczelne ataki na ukraińskie społeczności, dokonywane nawet wtedy, gdy członkowie grupy G-20 spotykają się, by przedyskutować szersze skutki tej wojny. Składamy kondolencje rodzinom ofiar w Polsce i Ukrainie.